Daar klonk de bel het ruischen van een kleed door de gang en eene vroolijke kinderstem werden vernomen John's hart sloeg sneller, gelijk in zijne jeugd de deur werd geopend en bestraald door 't heldre lamplichttrad Louise binnen. Overweldigend was de indrukdien zij daar staande in hare volle schoonheid, op John maakte; zij was nog schooner gewordenzijn blik werd werktuigelijk er door mede- gesleept; was zij bij zijn heengaan nauwelijks de kinderschoenen ontwassenzoo was hare schoonheid gelijk die van eene ontloken roos, nu zij volwassen was. Zij hield haar zoontje bij de hand. Verlegen verborg het zijn krulkopje achter de plooien van haar japon. Sprekend geleek de kleine Louis op John's overleden makkerdezelfde weemoedige oogjesmaar de verstandige en standvastige blik van Louise; dit alles doorliep in koortsachtigen drift John's brein zijne hand beefde een weinig, maar hij had in de oefenschool van 't leven geleerd zich te beheerschen en overwon nu ook de hevige aandoeningen, die hem aangrepen. Ook Louise's hand trilde een weinig onder den druk zijner vingereneen lichte blosonmerkbaar voor ieders oog, had hare wangen gekleurd; hij had ze toch gezienhet zeide hem genoegLouise had hem herkend. Maar nu opgepast, dat hij volgens zijne eer handelde en Van L 's nagedachtenis eerbiedigde. De kleine Louis was dadelijk de beste maatjes met John. Hij voelde zich schijnbaar aangetrokken door dat flinke krijgshaftige uiterlijk en had zich reeds dadelijk een plaats verworven op de knieën van den 15

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 375