c geweest. Hoewel deze quaestie menig hoofd op hol en in beroering brachtzullen wij haar niet meer dan even aanstippen. Den 19den Februari, 's Konings verjaardag, werd op de gewone wijze met hoornmuziek ingeleid. Nog druischte de feestmuziek van 24 Nov. 88 ons in de ooren en weer stond een feestelijke dag voor ons. Met recht een feestdag; want wie zich de dagen van Nieuwjaar '89 voor het geheugen roept, zal zich her inneren hoe men steeds tusschen hoop en vrees leefde of de laatste oranjevorst ons zou overblijven of ont vallen. Met opgewektheid werd aan de parade deel genomen, die begunstigd werd door droog, hoewel somber weder. Dien dag werden aan de cadetten Doppenberg, Ten Kate, Hendriks, Insinger, De Boer en In'tveld van het 3de studiejaar de voorrechten van cadet-korporaal geschonken; tevens werden alle straffen opgeheven, uitgezonderd voor een 25-tal boosdoeners van het eerste jaar, die aldus leelijk in de fuik liepen. Des middags vergaderde iedereen in vroolijke stemming op de Sociëteit, om 2^ uur arriveerden de Gouverneur, Eerste Officier en verdere officieren. De Gouverneur drukte in eene speech vooral op het voorrecht, dat den lande te beurt was gevallen door het behoud van het leven des Konings. Het bal 's avonds in Concordia was zeer geanimeerd. Weer bleek, dat die zaal, hoe ook voor alle doel einden geschikt, niet opgewassen is tegen de danslust van een 300-tal paren. Soms had het zelfs veel van een samengehoopte massa maar of de goede stemming

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 106