CII als commandant optreden, bijgestaan door 2 adjudanten, de luitenants Tonnet en Spaan), benevens de order, waarin medegedeeld werd, dat de Commissie, belast met het afnemen der eindexamens, zou bestaan uit de HH. Gen.-maj. Alewijninspecteur der ber. art., de kols. Hardenberg der inf.Thirion der cav.Steenberghe der art., en Bolken der genie, maj. Bruinsma van de inf. O.-I. en mr. Kapteinden kapt. der inf. Koolemans Beijnen en den kapt. van den gen. staf Staal als secretaris; voor 't meerendeel eveneens optredend als Commissie van Inspectie. 25 April reikte de Gouverneur voor 't front van alle cadetten de gouden medaille uit aan den adjud.- onderofficier Overing. Den 4den Mei begon de eigen- oefeningstijd voor het 4de jaar; den 8sten die van het 3de jaar en zoo slonk de tijd voor de examens merk baar en ach «wie viele leere Köpfe standen davor." Nog eene halte scheidt ons van den examentijd: de 40ste verjaardag van 's Konings regeering. Het was in den na-avond van den 41 den Mei: Tiefe Wille herrscht' auf Erden Tiefe Stille rings umher, toen de nachtelijke stilte plotseling verbroken werd door de plechtige koraalmuziek der Bredasche schutterij op den hoogen toren. Ieder rechtgeaard vaderlander zong in stilte mede. Een luisterrijken feestdag leverde de 12de Mei op; den 13den was er parade van 'tge- heele garnizoen achter de Kloosterkazerne. De Gou verneur en verscheidene andere hoofdofficieren brachten ons een bezoek aan 't keurig diner, terwijl hij een toast hield op 's Konings herstel. De oudste van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 108