lU-J cm 't korps wenschte den Gouverneur geluk met zijne be noeming tot ridder van den Ned. Leeuw. Den löden Mei had de geduchte inspectie plaats. «Geheid," «geheid," waren de uitroepen der amech tige cadetten. De examens van het 4de jaar, die den volgenden dag aanvingenwerden met gunstigen afloop afgelegd behalve voor twee. Die van het derde jaar werd eerst in den kamptijd bekend5 werden asymptootwaarvan 2 wegens ziekte 3 bleven ongegradueerdterwijl enkelen nog herexa men hadden; de rest werd korporaal. Den 16den Juni, begeleid door een talrijken stoet van officieren en voorafgegaan door de stafmuziek van het 6de, die haar vroolijkste stukjes ten beste gaf, ruk ten de cadetten van het derde en vierde jaar uit naar het kamp met een pak op den rug; hunne bedrukte broeders van het eerste en tweede jaar achterlatende met een pak op het hart. Wij mogen gerust aannemendat deze kamptijd uit stekend geslaagd is en bij allen de aangenaamste her inneringen nalaat. Mochten sommigen zich in de vrije natuur, ook wat meer vrijheid in handel en wandel toegewenscht hebbenzij toonden zich in het onvermij delijke te kunnen schikken Begunstigd door het heerlijkste zomerweer kon de artillerie toonenhoe ook zij op velddienst wist te gaan en kon zij in de werkelijkheid met lichtkogels werpenkon de cavalerie door dik en dun draven en het hart van menig infanteristdie op zijn eigen beenen door 't mulle zand moest waden jaloersch maken r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 109