J CIV kon de postiekerij op geheimzinnige wijze met inkt en trekpeno pardonwij bedoelen met dynamiet en bus kruit omgaanom fladdermijnen aan te leggen en kon de infanterie haar hart eens ophalen aan tijen en nog eens tijen tot zelfs in den nacht toe, en kon zij de artillerie toonen dat lichtpijlen en lichtkogels nog niets is vergeleken bij het gevechtschietenmaar helaasde artillerie was er niet meer, toen zij haar vuurwerk afstak. Een ieder denkt met pleizier terug aan die velddiensten (zie mengelwerk) en aan de werkendie hij mede heeft helpen vervaardigen de pionierwerkzaam heden de schansde tirailleur-loopgravende sappen enz. enz. Na eiken dienst wachtte den kampeerenden de gezellige van alles ruim voorziene cantine; terwijl de heerlijke zomeravonden op zijn aangenaamst onder een sigaar eri kop thee doorgebracht werden. Eenig waren de fuiven en uitvoeringen van T. H. 0. G.; hoe vroolijk klonken de tonen der muziek. Gezellig werden die avonden gesleten, totdat de plechtige taptoe over de heide weerklonk en men met het welbekende «Bonsoir mes amis" van elkaar afscheid nam. Twee familie-avonden zijn er geweest en er heb ben geen ongelukken plaats gehad. Danslustige paren beschouwden de hobbelige planken der amusement zaal als de gladde balvloer van Concordia. Intusschen waren den 25sten Juni de artilleristen naar 01de- broek vertrokken. Van uit den trein drong in den vroegen morgen hun zegekreet den achterblijvenden op de Teteringsche heide in het oor. In Oldebroek zelf waren geen families c

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 110