cxc door den Gouverneur van Atjeh; de overigen door de assistent-residenten en controleurs. Inkomsten en macht volgens plaatselijke gebruiken. Voor de rechtsmacht trad de raad van justitie voor geheel Atjeh op: in K. Radja kwamen landraad- en resi dentie-gerecht. De bevolking behield hare moesapats. Tijdperk van Civiel Bestuur. [Pruijs van der Hoeven Laging Tobias). April 1881—Augustus 1884. De strekking van het optreden van den heer Pruijs van der Hoeven was volgens het programma der regee- ring, de hoofden en de bevolking door vriendschap trachten te winnen. Het eerste kwam ter sprake of de door Van der Heijden zoo dringend aanbevolen pa trouilleeringen zouden gehandhaafd worden en werd hiermede gebroken. De reglementen voor de buiten bezittingen werden van kracht, en zoo mocht de mili taire autoriteit hare hulp niet verleenen dan op schrif telijke aanvraag der civiele machten. De taak der patrouilles werd die der politie. (Tegenkanting van HausDe postcommandanten mochten alleen laten patrouilleeren ter beveiliging van hun posten (comman- dement-order22 Mei 1881). Deze order werd door het toenemen der vijandelijkheden en door de omstan digheden gedrongen, eerst in Augustus 1882 «tijdelijk" opgeheven. liet troepencijfer werd op aandrang der regeering ingekrompen en daarmede werden opgeheven (1881) de posten te LampermejPakan Badak en Kroeng kali en de wachthuizen (blok) te Kota Alom, Long- batta Missigit, Lamprik en Tonga. In September 1881 werd op last der regeering ingetrokken de verplich-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 196