CXCI ting voor alle aankomende schepenom zich eerst te Oleh-leh of Edi te doen visiteeren. Intusschen legde de Gouverneur zich met den groot sten ijver" toe op de werken des vredes; vooreerst de voltooiing der wegen naar alle posten (die van Toeng- koep naar Montassik in de XXVI Moekims kostte vele offers en moeilijkheden). Aan weerszijden der wegen (voetpaden in het gebergte) werd het terrein tot 50 M. opengekapt. Vele bruggen werden aangelegd; het meerendeel van ijzer. (Lambaroe, Anaq Galoeëng). De Missigit werd voltooid; de sleutels den 27sten Decem ber 1881 aan den door ons aangestelden opperpriester Toekoe Kadli Malikoe 'l Adil. Kota Radja werd ver bouwd en versterkt en door een ringmuur omgeven. Te Pantej Perak kwam een troepenkampement, te Ne- soek (ten zuiden van Kota Radja) een officierskampement. De bevordering onzer veiligheid en die der goedge zinde bevolking steunde op de politie, die bereden of te voet en met Beaumont-geweren gewapend, dikwijls met vrucht optrad. (De schout Van der Zijll, Juli 1882). Toch kon zij aan al hare verplichtingen niet voldoen en hadden er weieens desertie, overgave van wapenen enz. plaats. De bestraffing der kwaadwillige kampongs had weder plaats volgens het stelsel van boete-oplegging, en bij wanbetaling door het oppakken van gijzelaars. Het aanleggen van sawah's pepertuinen, om de om zwervende lieden werk te verschaffen enz. werd bevor derd. Tegenover de hoofden trad Pruijs van der Hoeven uiterst voorzichtig op; hij vermeed alles om hen te kwetsen of terug te stooten. «ij achtte hun invloed

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 197