CCI De grenzen dezer postenlinie vormen de posten Lamtik, LamdjamoeBlangKetapan Doewawachthuis Lamara Lampeneroet, Lamrong, wachthuis Lamsajoen, Lambaroe, Siroen, Lampermej, Tjot IriRoempit, Boehit Karang, Lamjong, Pahan Kroeng Tjot, Kota Pohama, 17 in getal, terwijl Kota-Radja en Oleh-leh, elk een kampe ment bezaten. De talrijke werkzaamheden en de gevaren aan het terugtrekken verbondenhet slechten der verlaten bentings, het vervoer der goederenhet in orde brengen der nieuwe posten enz. enz.beveiligd door een uiterst strenge blokkade der kust van Oleh-leh (onder den kapitein ter zee Boogaert) werden met spoed ten uit voer gebracht, na alleen bij den aanleg van Tjot Kit verzet te hebben ondervonden. De oostelijke linie was den 22sten November 1884 gereed, de zuidelijke den 25sten Februari 1885. Den 11 den Mei was de open- gehakte strook van 1000 Meter, vóór de versterkingen gereed, terwijl in Februari de terugtocht had plaats gehad. Slechts een buitenpost, Tjot Goe, opeen 10M. hoogen heuvel gelegen, bleet bestaan, doch werd den 19den Augustus ook opgeheven. Later werden nog de wachthuizen aan de Kroeng- Lingga te Saban opgericht, alsmede die op den weg naar Gedah ter beveiliging der rondes. Dank zij Demmenïs uitstekende maatregelen werden 's vijands aanvallen en andere vijandelijkheden geneutraliseerd zoodat de geheele terugtocht ons slechts 3 dooden aan officieren kostte en 9 aan minderen. Tengkou di Tirou was het meest werkzaam in het leggen van hinder lagen enz. J

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 207