f J CCXVI der aristocratie eene opvoeding te geven, passende aan hare geboorte en haren stand. Bij de »Ecole Spéciale Militaire" werden voor het eerst sinds het bestaan dezer school beperkingen ge maakt voor de aanname van cadets. Drie vierde van de beschikbare plaatsen werden gegeven aan de zonen van militairendie kosteloos hunne opleiding ontvingen Het overige vierde deel der plaatsen werd gegund aan de zonen van niet-militairendeze laatsten moesten een zekere som voor hunne opleiding betalen. Het gevolgde opleidingssysteem was geheel militair; de studiën waren vrij uitgebreid. De oorlogen, in welke Napoleon steeds gewikkeld wasdeden het verblijf te St. Cyr dat oorspronkelijk op 2 jaren was gesteld van geen langen duur zijn, daar het gebrek aan officierenhet steeds grooter wor dende effectief van het leger, steeds meer officieren noodig maakte. In 1814 werd de «Ecole Spéciale Militaire" opge heven door de reactionnaire partij in Frankrijkom echter in 1817 door Lodewijk XVIII gereconstitueerd te worden als Ecole Royale Militaire", welks voor- loopig reglement door den maarschalk Gouvion St. Cyr werd samengesteld. De Revolutie van 1830 ontnam de School haar Koninklijken titelook de bepalingdat de zonen van militairen een kostelooze opleiding zouden ontvangen werd ingetrokkenmet dien verstandedat er voortaan een aantal vrije plaatsen van on bemiddelden waren. De republiek van 1848 veranderde weinig aan het geheel. Wel stelde een wet van de Assemblée Nationale

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 222