CCXVIII beginne met groote nauwgezetheid door de gegradu eerde cadets duchtig geoefend en als infanterist be kwaamd. Het eenige verschil in de opleiding der cadets gedurende het eerste jaar op de inrichting bestaat hierin dat de cadets der infanterie en die der cavalerie afzon derlijk de practische oefeningen hunner wapens volgen en de cadets der cavalerie meer paardrijden, dan die der infanterie De cadets der cavalerie, die een goed overgangs examen hebben afgelegd, vormen hun tweede verblijf jaar een afzonderlijk eskadron, dat opzich zeiven staat in de School. Zij die niet voldeden aan de eischen om bij dit eskadron te komen, dat zijn eigen diensten heeft, blijven ingedeeld bij de compagnieën, tot welke zij in hun 1ste jaar behoorden. Alle cadets der cava lerie volgenna deze School verlaten te hebbenter vol tooiing hunner opleiding de Cavalerie-School te Saumur. De vakken in welke de cadets onderricht ontvangen zijn uitsluitend militaire vakken, behalve de Duitsche en Fransche literatuur en het handteekenen welk laatste vak dient om de cadets het in schets brengen van stellingen en terreinen te leeren. Men tracht er vooral na het theoretisch onderricht, dat de cadets krijgen, al de vakken door hen in prac- tijk te doen brengenzoodat een officierdie de School verlaatniet alleen theoretisch bekwaamdoch ook practisch geschikt is. Deze vakken zijn: De reglementen voor beide wapens; De artillerie-wetenschap; Pionieren en Versterkingskunst;

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 224