ccxx Isly, 2de jaar); (Fontenoy, Sebastopol, Puebla, Lag- liouat, Zaatcha, Constantine, 1ste jaar) te gaan oin daar zijn kleeding, ledergoed, geweer, enz. op te poet sen, zijn bed op te maken en de zalen schoon te maken. Elk cadet heeft boven zijn krib een houten kast staan, waarin zijne kleeding geborgen wordt, ter wijl daarboven de ransel, schako en verdere uitrusting geborgen wordt en de wapening ter weerszijden daar van hangt. Oin 81/4 uur heeft beneden de inspectie plaats door de luitenants der compagnieënde inspectie heeft om den anderen dag plaats op de slaapzalen. Om 8V2 uur beginnen de lessen, die voor elk vak l*/4 uur duren, en waarheen men zich studiejaars- en compagnies-gewijze begeeft. Is de les afgeloopen, dan heeft menna een kwartier rusteigen oefening «Etudes de cours", nu onder toezicht van officieren, die aan de school zijn toegevoegd, om de cadets in hun studies behulpzaam te zijn. Van 1112 uur heeft men vrij af, na om elf uur het dejeuner gebruikt te hebbendat uit warm eten bestaat. De vrije tijd kan men doorbrengen in de «Cour Wagram" of in de speelzalen, waar biljarten, gezelschapsspelen en een piano staanen welks wanden met photogra- phieënafbeeldingen van wetenschappelijke uitkomsten van proefnemingen op militair gebied, en van de om streken van naburige garnizoensplaatsen, van stellin gen enz., zijn bedekt. Van 12 tot 2 uur heeft men weer eigenoefening, om daarna van 24J/2 uur aan practische oefeningen deel te nemen. Daarna vereeni gen de cadets zich in een der zalenom gedurende een half uur een voordracht aan te liooren, afwisselend

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 226