CCXXT van een der compagnies-commandanten over militaire onderwerpendie het vormen van practische officieren van karakter in de hand moet werken dit is het doel der inrichting en niet het vormen van boekengeleerden. Daarna heeft men tot 5 u. 20 m. vrij in welken tijd men gebruik kan maken van brood en wijn, die verstrekt worden. Daarna begeeft men zich naar de eigenoefe- ningszalen (Etudes libres); gedurende welken tijd de cadets al naar behoefte, voor de scherm- en gymnas tieklessen het paardrijdende talende andere vak ken en de repetitiesdie van te voren aangegeven zijnde, mondeling (ten overstaan van het hoofd van onderwijs en de betrokken officieren en leeraren plaats hebben) zich bekwamen. Om 7 u. 45 m. is dit alles afge- loopen, waarna men warm soupeert, om zich daarna in de amusementzalen of de «Cour Wagram" opte houden. Om 9 uur begeven de cadets zich te bed. 's Zomers komt hierin slechts die veranderingdat dan de exercities 's morgens plaats hebben en 's middags de lessen en de eigenoefening. Verder zijn bepaalde dagen bestemd voor het in practijk brengen van het geleerde, voor zoover dit van de onderwezen vakken mogelijk is. Aan het hoofd der School staat een Brigade-Gene raal, als Gouverneur, wien de opperste leiding van alles is toevertrouwd. Hij staat in directe verbinding met het ministerie van oorlog. Den Gouverneur is toegevoegd een kolonel of overste der infanterie, die hem bij afwezigheid vervangt, en hem behulpzaam is in het leiden der zakendie de School betreffen. Deze hoofdofficier, bijna altijd een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 227