80 lig ik kalm in 'tstroo een uiltje te knappen en ik denk zoowat een bersie daar in de Kampstraatjawel hoor, daar kwam 'ie aanzwabberenvan den eenen kant naar den anderen. De «Kers" had hem brood met bier gevoerd, ha, ha, ha." Een salvo van lachen klonk door de Kampstraat en de voorbijgangers keken nieuwsgierig naar binnen. «Ja en toen heeft Dziet hem verschoond", vervolgde Pigi bij deze herinnering weer genotvol glimlachend, «en twee uur politiekamer gegeven, en van morgen was 'ie gewoon katterig, net een mensch". Ta ta ta, ta ta ta, ta tra tra ta ta ta. Blitz, kerelsafslaghoor, ik moet me nog wasschen want ik heb bijna den heelen middag gemaft en anders pak ik de tram niet," riep de Flesch haastig opspringende uit, zijn visitekaartje in de hand, dankte den gastheer, en tijde met haastige schreden naar zijn tent. Binnen eenige minuten werd de tent in de wande ling «cour de corbeau" genaamd, eenigszins opgeruimd, en verkreeg ze haar gewone nonchalante voorkomen wat een groote verbetering wasdaar er den geheelen middag een chaos van verwarring geheerscht had. Het spiritusstelletje en andere keukenbehoeften werden eenvoudig onder een ranselplank geprojecteerd, eenige bekoorlijk rondzwervende waschzakken eveneens weg gestopt, de aan een ieder toebehoorende dekens op een hoop gegooid en kapotjassenpantalons, enz. aan den standaard gehangen. Daar men 'savonds «op tij" moest, werden de schoorlijnen nog ontspannenwaarna de waterkruik opgetrokken werd en de heeren tentbewoners zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 312