1 J 84 Tiefe Nacht rulit auf der Erdezeer ondubbelzinnig «gemoeid" was, en nadat nog eenige andere liederen, welke zich niet in de sympathie der heeren cadets konden verheugen hetzelfde lot hadden ondergaan klonk eindelijk een door alle kelen uitgegalmd gezang over de in diepe duisternis gehulde vlakte, hetgeen de «postiekerij" en de «dragonders" uit hun vasten slaap deed ontwaken en hen met een vloek op de lamme »Infie" in het stroo deed omkeeren. Het avondmaal wordt genuttigd, karaffen met bier worden door de dorstige heeren geledigd, tot het binnenkomen der andere partij tengevolge haddat de gehouden tij op heftige wijze besproken wordt. Fanatieke hadjis houden strategisch-tactische voor drachten ten voordeele van de partijdie de eer heeft gehad ze dien avond in hun midden te tellen, ten aanhoore van ieder die maar luisteren wil, en be wijzen ieder voor hun partij, dat de andere «leelijk van de taart zou hebben gehad, als dit of dat plaats had gegrepen." Alleen de commandanten genieten in de grootste zielerust hun souper, herdenken op de kaart de ge smaakte genietingenen peinzen deftig over het schrik beeld «gevechtsrapport", dat als het staartje der muis iedere oefening volgt. Intusschen wordt aan alles snel een einde gemaakt. De een na den ander zakt af naar zijne tentscharrelt daar in de diepste duisternis rond, en valt eindelijk vermoeid in het stroo neer, waar God Morpheus hem in een oogwenk «in den das heeft." Een oud bewoner van «Kraaienhof.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 316