96 werken, ja, waar liet mij een wroeging voor was, wanneer ik het naliet. Misschien raadt n reeds van te voren, wie ik deze plaats zou toewenschen. 0 kent genoeg de verhouding tusschen Eugenie van Egmond en mijom niet te wetendat ik haar liefhebharts tochtelijk lief!" Het kostte hem moeite deze laatste woorden zonder beven uit te spreken; waren het niet zijn heiligste idealen, die hij besprak? pik smeek u, vader, geef ons uw zegen tot eene eeuwige verbintenisvóórdat ik den voet op Java's bodem zet." «Jongen," zei de heer Yalois, nadat hij Karei eenige seconden zwijgend had aangezien, «ge doet me een vraag, die ik reeds lang van je verwacht had. Het is geen onderwerpdat men alle dagen met elkander bespreekt en wil een oudere van jaren en ervaring hierin een jongmensch raden, dan dient hij er zelf eerst goed over nagedacht te hebben. Een zoodanige verbintenis, waarover je spreekt, beslist over het ge- heele latere leven van den mensch, en het zou heilig schennis zijn hiermede te spottenof er zelfs lichtelijk over te denken. Ik geloof, ja ik ben overtuigd, dat je dezelfde opinie hieromtrent hebt als iken je liefde voor Eugenie op het oogenblik steunt op heilige en ernstige grondslagen. «Op het oogenblik", beweer ik, want het is mij onmogelijk in de toekomst te lezen en te zeggen, of je liefde blijvend zal zijn." «Blijvend?" zei Karei van zijn stoel opspringende, «ik kan mij Eugenie niet anders voorstellen dan als een wezen, dat ik eeuwig zal lief hebben."

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 328