100 sluit je bij ons clubje aanwe hebben heerlijke plannen beraamd om de laatste maandendie we nog hier zijn, eens jolig door te brengen. Je bent nu toch nergens meer aan gebonden en met volle teugen kun je eens van je vrijheid ge nieten voor de rest zeg je «basta!" Vooruit, dat spelletje zullen we wel klaar spelen!" Vóór dat Karei, wien het bloed naar het hoofd vloeide, iets kon uitbrengen, pakte Vrijhorst hem onder den arm en gingen beiden brasdessus-brasdessousge volgd door de anderen een vertrek binnenwaar een rijkelijk gedekte tafel stond, helder verlicht door een grooten gaskroon. Voor den zesden persoon was spoedig een couvert gereed en het bleek wel, dat Vrijhorst Karei geen tijd tot bezinning wilde laten, want bij het eerste glas, dat hij ophief, dronk hij op Karei, wien hij als nieuw lid van hun club welkom heette. Er werd terugge- toost, geklonken en gedronken. Zat eerst het groepje rustig om de tafellangzamerhand begonnen de stemmen luidruchtiger en de kwinkslagen onzinniger te worden en toen laat in den avond één van hen beneveld opstond en zijn glas in de hoogte bracht met de woorden: «Messieurs, attention, sur les femmes, s'il vous plait!" stemde Karei met heesche stem in en schreeuwde mee «op de vrouwen!" Waanzinnig, als scheen hij even tot nadenken gestemd, beschouwde hij het schuimende vocht in zijn glas, maar begon vervolgens te lachen, terwijl hij stamelende uitbracht: «Well that!" Hij wankelde, balanceerde nog even, viel terug in zijn stoel en gleed op den grond.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 332