107 Toen de storm voorbij was getrokkenrichtte hij zich in zijn volle lengte op. Een pijnlijke trek speelde nog om zijn samengeperste lippen, maar niettemin drukte zijn geheele fiere houding de zegepraal uit, die hij op zijne hartstochten behaald had, het eerste bewustzijn van den ernst des levens was in zijn boezem weder wakker geschud en spiegelde zich af in de wilskracht, die zijn geheele persoonlijkheid uit drukte. Nog dienzelfden.avond las hij de berichten, die hij sinds maanden steeds onverschillig had weggeborgen zonder de moeite waard te achten ze te openen. Brieven van zijne oudersbetrekkingenallendie hem lief haddenwaarin men belang in hem steldewaarin zijn vader en moeder hem steeds- aanspoorden den rechten weg te bewandelen en de hoop in uitdrukten dat God hen mocht sparen om nog eens in dit leven hun oudste kind weer te zien. En wat had hij hun geantwoord? 0, hij gevoelde de angsten, die zij voor hem uitstonden nu hij had gezwegen. Zijn hand wilde naar de pen grijpen om zijn berouw uit te storten en het gejaagde ouderlijke hart tot rust te brengenmet de belofte een ander leven in te treden; maar hij aarzelde. Mocht hij wel belovennu het eerste gevoel van eigenwaarde weder in hem ontwaakte? Was die eerste opwelling om te streven naar een beter ik, een genoegzaam onderpand voor het ten uitvoer brengen zijner heilige voornemens? Onverbiddelijk streng klon ken die vragen hem tegen en de macht ontbrak hem ze te weerleggen. Zijn hoofd zonk op de borst r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1890 | | pagina 339