CLII Den 20sten Mei geschiedde de inspectie der Academie door de Commissie, bestaande uit den Generaal-Majoor Van der Beek, de Kolonels Muschart, Thirion, Van Pestel en Jhr. Van Teylingen, terwijl de Kapitein der Artillerie Ridder van Rappardde functiën van Secre taris dier commissie waarnam. Daags daarna begon het officiers-examen en den 29sten Mei het overgangs-examen van het 3de studie jaar; dat van het 1ste en 2de studiejaar begon den 23sten Juni. Den 46den Juni betrokken het 3de en 4de studiejaar het kamp bij Teteringen; als kampcommandant tiad de Majoor Roelants op, wien de 1ste Luitenants Schwarz en Van de Pol als kampadjudanten waren toegevoegd. Nadat den 23sten Juni de cadetten dei Artillerie en den 7den Juli, die der Genie van het 4de studiejaarhet kamp van Teteringen met dat van Oldebroek verwisseld hadden, verlieten de overigen den 12den Juli het kamp, om daags daarna met verlof te vertrekken. Den 15den Juli gingen de cadetten van het 1ste en 2de studiejaar met verlof. Den 5den September waren wij weer vereenigd aan de Academie, terwijl enkelen, die een her-examen moesten afleggen, reeds den lsten waren teruggekeeid. Den 23sten September en volgende dagen hadden de hardlooperijen plaats, uitgeschreven door de Cricket en Voetbal-Club «Volharding." Den lsten November werd de Kapitein P. A. van Buuren aan de Academie gedetacheerdmet bestemming om met 1 Januari 1891 op te treden als Hoofd van Onderwijs, ter vervanging van den Majoor Roelants.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 156