8 Plotseling hield het rijtuig stil; de koetsier sprong van den hok en voorkwam zijn meester in het openen van het portier. Men was thuis. Nelly kwam nog even bij haar voogd in de huis kamer zitten om eenige zaken, 't huishouden betreffend, te regelen en begaf zich toen naar hare kamer. De oude heer bleef, naar gewoonte, zijne brieven lezen en de tijdschriften inkijken. Het licht in Nelly's boudoir was ontstoken en wierp door een rooden lampenkap getemperdeen zacht schijnsel op het smaakvolle ameublement; door de openstaande balkondeur drong de nachtlucht in de kamer binnen, terwijl soms eene dartele koelte naar binnen speelde, daarbij de gordijnen geheimzinnig ritselend, over het mollige tapijt wuivend. Nelly zat, het schoone kopje op den arm steunend, aandachtig een opengeslagen portret-album te beschouwen. Ze scheen niets te hooren; zij was geheel in haar droomerijen verzonken. Ze dacht ook aan hem aan haren Frits, aan dien onvergetelijken laatsten avond, toen hij nog zoo wegsleepend schoon datzelfde Andante had gespeelddat haar heden-avond zoo ont roerd had. En nu, in hoe langen tijd had Eddy geen tijding uit Indië van hem ontvangen Jadat wist ze niet maar het was lang geleden, langer dan zij van hem gewoon was. Die goede Ed; hij wist alles en hij alleen kon haar troosten. Nelly's gedachten schenen hoe langer hoe bemoedi gender te worden. Waarover zij toch peinsde'? Een glimlach, die van vertrouwen sprak, speelde om hare

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 166