14 beste broer en deed ook alles om het mij naar den zin te maken, 'tduurde echter lang voor ik mij in mijn toestand kon schikken. Eindelijk kreeg ik weer een brief van Adèle zelf, 't was haar laatste. Ze scheen een voorgevoel" [van haar dood te hebben. Nooit zal ik dien brief vergeten." De stem van den ouden man klonk zwak bij dit ge deelte van het verhaal. «Wanhoop en liefde, somber heid, vertroosting voor haar Henri wisselden elkaar af. Het kind had gelijkkort na dit schrijven stierf ze." De oude heer was somber geworden. Er blonk een traan in Nelly's oogen. »Ik dacht dien slag nooit te boven te komen; ik vroeg en kreeg verlof en vertrok naar de binnenlanden. Daar hield ik het ook niet uit en radeloos kwam ik bij Ed. terug. Brave kerel, zonder hem was ik een onbruikbaar mensch gewordenwant de dienst kent geen medelijden, 't Duurde lang, maar eindelijk kwam ik weer op streek en toen eerst deed ik mijne entree in de Indische wereld. De oude heer keek zijne pupil weêr aanzijn gelaat verhelderde langzamerhand. »Je vader had ik dat alles te danken Nelly. Hij had mij altijd opgemonterd en wanneer dat niet meer hielp mij zelfs door hardheid uit mijne verdooving opgewekt; Ed meende het goed met mij. Hij wist, dat ik geen zwakkeling was en ook niet daarvoor uit gemaakt wilde worden. De wond genas langzamer hand. Ik kwam dan meer bij families aan huis, mijn pianospel verschafte mij bij velen den toegang en eindelijk woonde ik zelfs vaste muziekavondjes bij.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 172