J 33 maar al te goed een brief van huis. Haastig brak hij de order open en las «Heden namiddag 6 uur beeft eene bende vijandelijke «maraudeurs post S aangevallen, doch is teruggeslagen «en in oostelijke richting afgetrokken. Daar een «aanval op den onder uw commando staanden post «wellicht hun voornemen is, beveel ik u de meest «mogelijke waakzaamheid aan. Dit laatste was eigenlijk eene overbodige aanbeveling. Willem kende zijn plicht, en zou dezen tot £elfs in de moeielijkste omstandigheden niet uit het oog verliezen. Een oogenblik later nam hij den anderen brief in handen, om het zoo vurig gewenschte schrijven te lezen. Maar voor dat hij het zegel verbroken had, besloot hij vóór allesde posten nogmaals te inspecteeren om zich daarna te kunnen wijden aan het lezen der woordenhem door eene liefderijke hand geschreven. Den brief verborg hij in den binnenzak zijner tunica, deelde den sergeant mede dat hij de ronde ging doen en de verantwoordelijkheid over den slagvaardigen staat der manschappen op hem overging, en begaf zich naar buiten. 't Is heerlijk weer. Zachtjes wuifden de palmen in den koelen avondwindhelder schenen de sterren aan den hemel, doch geen lichtstraal vermocht door te dringen in het donkere woud, dat zich op eenigen afstand voor den post verhief. Met vaste schreden stapte Willem voort naar de plaats, waar de eerste schildwacht was opgesteld. De man hoorde de takken van 't struikgewas ritselen en riep naar behooren aan. De Majoor, enz. 3

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 191