J 37 hare onbegrensde liefde, zij leefde slechts door en met hem en nu Neenhij wilde niet sterven het leven is zoo schoon, als men jong en krachtig is, en zijn taak was nog niet vervuld; zijne moeder had hem nog noodig. En met eene bovenmenschelijke inspanning richtte hij zich op om een oogenblik later weer neer te vallen in hevige koorts. Het waren voor den sergeant onvergetelijke uren die hij daar aan het leger van zijn beminden luitenant doorbracht, zonder in staat te zijn eenige hulp te ver schaffen. De fuselier, afgezonden om in den meest nabijgelegen post geneeskundige hulp te halen, liet zich nog steeds wachten. Eindelijk kwam de gewonde tot kalmte; in zijne halfgesloten oogen was de gelatenheid te lezen van iemand, die met deze wereld gebroken heeft. Zijne laatste krachten verzamelendebracht hij den brief aan zijne lippen, en drukte op het couvert een langen, laatsten kus Twee dagen later kon de bevolking van Kotah- Radjah getuige zijn van de plechtige begrafenis van een jong officier, met eere voor 't Vaderland gevallen. Op dien avond kon men in de officiers-societeit over niets anders hooren spreken dan over den dood van Van Rregel. «Kassian, de arme jongen, hoe onge lukkig bij zulk eene beuzelachtige affaire te vallen En bij de eerstvolgende mailberichten kon men in een onzer groote dagbladen lezen »te L niets be langrijks voorgevallenbij het doen eener ronde ge sneuveld de 1ste luitenant der infanterie W. K. van Bregel." Niets belangrijks! r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 195