J 52 dood van uw moeder uit het oog verloren hebben zijt gij nog steeds in onze herinnering blijven voort leven. En nu zijn wij mijn woning genaderdwaar gijnaar wij hopen voor langen tijdonbeperkt heer en meester zult zijn". De schelpen kraakten onder de wielen van het rijtuig, en beiden traden het huis binnen. Den volgenden morgen was Yan der Hoeven reeds voor dag en voor dauw op weg naar het dorpin de meest opgeruimde stemming wandelde hij voort, rechts en links van zich de gele korenvelden, afgewisseld door dennenhout of nog woeste heide, alles beschenen door de stralen der morgenzon; nu en dan klonk het ietwat wantrouwend uitgesproken «goeden morgen" van een boer, die den vreemden indringer verwonderd aanzag. Maar hijverre van zich vreemd te gevoelen was hier reeds geheel thuis, en had den indruk alsof hij de familie Van Dalen reeds jaren lang gekend had. Het waren allerliefste menschen, die de gast vrijheid hoog in eere hielden, en naast de middelen en den goeden wil ook den juisten tact bezaten, om het hun' gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Hij beschouwde zich dan ook als oud vriend van den huize, waartoe de wederzijdsche herinneringen het hunne bijdroegen. «Mijnheer Van der Hoeven", had Amélie gezegd, en zij had daarbij met onweerstaanbare coquetterie een centenaarslast op het woord mijnheer gelegd«mijnheer Van der Hoeven, uw geheugen schijnt op dat punt minder goed te zijn dan het mijne; ik herinner mij uw' voornaam ten minste nog heel goed, en u schijnt <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 210