56 sterden nu de sterrenin de verte teekende het bosch zich nog af als een zwarte streep, maar uit de heide kwamen witte nevels opstijgen, en verdreven hen van hun zitplaatsen naar binnenwaar de lamp haar gezellig schijnsel door de kamer wierp. Eenige dagen waren voorbijgegaan, en nog steeds duurden de manoeuvres voort. Dag aan dag rukten de troepen 's morgens met het kraaien van den haan uit, om laat in den middag vermoeid in hun kwar tieren terug te keeren; en de Van Dalen's hadden alle reden van tevredenheid over den oorlogsgod, die hem zoo lang hun gast liet behouden. Of Amélie daar wel zoo verheugd over was? Zij wist het zelf niet; zij wilde er ook niet over denken. Maar vruchteloos poogde zij zijn beeld uit haar ge dachten te verdrijvensteeds duidelijker drong het zich aan haar op. Zij kon het zich niet langer ont veinzen, hoe gevoelig zij was voor zijn kleine attenties; maar juist die bewondering, die zij voor hem had, hinderde haar. Zij zag tegen het uur van zijn thuis komst op, want zijn omgang kostte haar inspanning, maar toch moest zij zichzelf bekennen, dat zij hem miste, en een ongekende leegte gevoelde wanneer hij er niet was. 's Avondsals zij weer gezellig bijeen zaten of een wandeling maakten door de omstreken, dan was zij weer geheel met hem verzoenddan gevoelde zij duidelijk zijn meerderheid; maar nauwelijks was hij weg, of de strijd begon op nieuw. Neen! zij kon hem niet uitstaandien vervelendenpedanten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 214