f j 57 Kareidie zich verbeeldde zulk een geheel andere houding tegenover haar te mogen aannemen dan zij gewoon waswas hij onlangstoen zij op herhaald verzoek van haar oudersiets gespeeld hadniet erg matig geweest met zijn lof? Welk een tegenstelling bijvoorbeeld met Willem Zantvliet! Maar toch, dit moest zij bekennenhij was steeds tegenover haar de beleefdheid en voorkomendheid zelve! Maar waarom hielden haar ouders dan ook zooveel van hem Ja daar had zij het, sedert hij er was, gingen deze geheel in hem op, en werd er minder notitie van haar genomenmaar met afschuw wierp zij dit denkbeeld van zich, want afgunstig was zij niets. Doch even plotseling kwam ook haar trots weer boven en zag zij in hare verbeelding de edele gestalte van Van der Hoeven. Had Marie Zantvliet haar verleden niet ge plaagd met dien mooien luitenant En zijanders zoo vlug met een gevat antwoord, zij had gebloosd en niets weten te antwoorden. Die herinnering was haar onuitstaanbaar; zouden anderen dan werkelijk geloovenwat zij zoo hardnekkig weigerde zichzelf te bekennen Maar neen, zij kon het niet langer loochenen, zij had hem werkelijk lief. En eindelijk, geen uitweg meer vindende in den doolhof van haar eigen gedachtenviel zij snikkende op een sofa neer, en Caro, die tegen haar opsprong, als wilde hij haar troosten, werd ruw weggestooten. Maar toen de storm uitgewoed was, en haar zenuwen bedaard warentoen had haar trots gezegevierdzij zou het hem toonendat hij haar niet straffeloos uit haar rust opgeschrikt had.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 215