58 De manoeuvres schenen dien dag bijzonder lang te durenmevrouw Van Dalen had ten minste reeds eenige malen de opmerking gemaakt, dat Karei zoo lang weg bleef. Een kwartier later was er groote opschudding ge weest op Villa Amélie"; er was een boodschap uit het dorp gekomen, dat de luitenant zwaar gekneusd was, en onmiddellijk had mijnheer Van Dalen zich daarheen begeven. Mevrouw zat in de grootste onge rustheid zijn terugkomst af te wachten en stelde zich het ergste voor. Wat er in Amélie omging, was ver borgen onder een schijnbare onverschilligheid; maar weg was de kalmte, die zij kort te voren herkregen had, en zij gevoelde een nijpend berouw over haar besluit van zooeven. Tegen den krachtigen levens- lustigen Karei van zoo straks had haar trots gestreden, en in dien strijd de overwinning behaald; voor den hulpbehoevende echter, zooals hij weldra voor haar zou verschijnengevoelde zij een innig medelijden haar beter ik kwam boven en het liefst was zij hem tegemoet gesneld om hem vergiffenis te vragen voor haar miskenning. Maar uit het rijtuig, dat kort daarop stilhield, werd geen beklagenswaardig, geheel door lichamelijke pijnen vernietigd man gedragen; ondersteund door mijnheer Van Dalen en den dokter, kwam Karei aan strompelen, ietwat bleek wel is waar van de geleden pijnenmaar toch sprak uit zijn geheele wezen nog dezelfde ongeschokte geestkracht, en met een geveinsde opgewektheid beantwoordde hij de deelnemende vragen der gastvrouw. Neen! zoo had Amélie zich hem niet <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 216