~*s j 59 voorgesteld. Met hernieuwde kracht stak de trots in haar wederom het hoofd op; zij kon het hem maar niet vergeven, dat hij haar gedwongen had hem lief te hebben, maar nu was de gelegenheid daar om zich op hem te wreken, en kouder dan ooit klonk haar stem, en koeler dan ooit was haar houding, terwijl zij de noodige plichtplegingen tot hem richtte. De rechtervoet is ontwricht", had de dokter gezegd toen hij den patiënt onderzocht; «masseeren en eenige weken rust nemen, dan komt alles weer spoedig terecht Daarna had men hem neergelegd op een chaise-longue, en hem alleen gelaten, want hij zou wel naar rust verlangen. Maar hij rustte niet, daar voor had Amélie al te goed gezorgd. Een onbe- schi ijfelijke leegte had hij gevoeld bij het hooren van die ijskoude woorden; een oogenblik was hij bedwelmd geweest als door een hevigen slag; maar hij had zich beheerschteen weinig bleeker was hij geworden andeis was er niets aan hem merkbaar geweest. Nu hij echter alleen was met zijn eigen gedachten, nu maakten wanhoop en verlatenheid zich van hem meester, en dieper en dieper voelde hij zich wegzinken in een bodemloos niet. Geen oogenblik had haar beeld hem verlatensedert hij haar kendein haar had zich alles vereenigd wat hij zich schoons en edels denken kon zijn phantasie had aangevuld wat haar ontbrak, en' haar verheven tot een wezen van hooger orde. Nooit had zij eenige toenadering tot hem betoond, maar in plaats dat dit hem afschrikte, had het hem juist aan- gespoord zijne attenties, als tolken van zyn gevoelens, <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 217