f- 60 te verdubbelenmaar nu had hij gerekend op een klein blijk van genegenheid, van liefde, en juist nu was haar koelheid opvallender dan ooit. En heviger greep de wanhoop hem aanhet was hem onmogelijk daar langer zoo te blijven liggen beweging moest hij hebben als om zijn eigen gedachten te ontvluchtenhij richtte zich op en trachtte te loopenmaar kreunend van pijn viel hij weer terug op zijn rustbed. Dank zij de uitstekende behandeling van dokter Van Oosten en de goede zorgen van de Van Dalen's, werd Kareis toestand met den dag beter, en het duurde niet lang of hij kon zich weêr vrij bewegen. Met ouderlijke zorg was hij verpleegd gewordenen innige dankbaarheid vervulde hem jegens hen die hem zijn' toestand zoozeer verlicht hadden. Amélie was niet van houding tegenover hem ver anderd; zooveel mogelijk had zij hem ontweken, wat haar onder deze omstandigheden niet veel moeite gekost had; en wanneer eene ontmoeting onvermijdelijk was, had zij zich stipt bepaald tot hetgeen de vormen van haar eischten. Naarmate echter Karei zich weer meer en meer in het gezin begon te bewegen, scheen ook dit haar te veel te wordenen menigmaal moest hij van haar een grievende behandeling ondervinden, die ieder ander zonder twijfel opgevallen zou zijn, doch door haar ouders, verblind als zij waren door de liefde voor hunne dochter, niet opgemerkt werd. Steeds poogde zij tegenover hem de meest mogelijke onverschilligheid aan den dag te leggen, maar deze

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 218