1 89 om met Molenschot twist te zoeken. En hij maakte van deze kans zoo'n goed gebruik, dat hij na eene hevige scène door René uitgedaagd werd. Door de wederzijds benoemde secondanten werd bepaald, dat het duel den volgenden morgen te zeven uur in een klein bosch bij A.een dorp op een half uur afstands van de stad gelegen, op de revolver zou plaats hebben. Daar Diepenheim als een uitstekend schutter bekend stond en René in 't schieten minder bedreven was zou de laatste waarschijnlijk vallen. Hij wilde dan ook 's avonds thuis blijven om zijne zaken in orde te brengen en zond Hermine een kort briefje, waarin hij zware hoofdpijn voorwenddezoodat hij haar 's avonds onmogelijk voor het concert kon komen afhalen. Hermine ontving het briefje, terwijl de familie aan tafel was, en na het gelezen te hebben, zei ze: «Hé, dat's jammer, Ma! René stuurt me dit epistel om te zeggen, dat hij van avond wegens hoofdpijn niet met me naar het concert kan gaan. Hij zal me nu morgen komen afhalen om een rijtoer te maken en verzoekt u en Henri (de zoon des huizes) mee te gaan." «Wat zeg je?" vroeg Henri, die zacht met den ouden heer over het duel sprak (beiden hadden in de sociëteit de scène bijgewoond). «René laat vragen of je morgen lust hebt met hem, Ma en mij uit rijden te gaan." «Als dat duelhier ontving Henri een stoot van zijn' vader, en bemerkende, dat hij zich versproken had, vervolgde hij, om toch iets te zeggen: «Als hij morgen maar komen kan." «Zóó, waarom niet?" zei Hermine eenigszins ongerust. Het was haar reeds opgevallen, dat Papa en Henri zoo stil waren en nu r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 257