t -J 90 en dan zachtjes met elkaar redeneerden. Haar broer mompelde zoo iets over dienst en gebondenheid van een militair en zette snel zijn glas aan den mond. Hermine antwoordde daarop verder niets en babbelde gedurende den verderen maaltijd vroolijk met haar moeder en haar jongere zuster, maar na afloop van het middagmaal legde zij haar' arm op dien van haar broer en vroeg vleiend: Henri, ga je even mee naar mijne kamer; ik heb je iets te vragen." Henri, die wel vermoedde, wat zij van hem wilde weten, zei, dat hij in de soos een kopje koffie ging drinken, maar toch, ondanks zijne weigering, troonde het ver wende kindje hem mee naar haar boudoir, zette hem daar op een stoeltje, ging naast hem zitten, nam zijne handen in de hare en zei zachtjes: »Toe, broertje, wees eens lief en zeg me, wat er met René gebeurd is. Je zat van middag zoo geheimzinnig met Pa te praten René wil klaarblijkelijk van avond niet komen, en wat zei je straks toch van een duel?" Henri zag dadelijk, dat zijn zusje toch niet rusten zou, voor zij gehoord had, wat zij weten wilde. Hij had altijd Mientje's zin gedaan en ook nu, niettegenstaande zijn tegenstribbelen en zijne ontwijkende antwoorden had zij weldra de geheele zaak van hem vernomen. »Zoo," sprak ze bij zichzelf, toen zij vernomen had, wat zij weten wilde en haar broer uitgegaan was, »is dat alles? Daar zal ik eens een stokje voor steken. Dat duel zal niet plaats hebben." En dadelijk zond zij René een paar regels om hem te verzoeken dien avond nog even aan te loopendaar zij hem nood zakelijk moest sprekengaf den knecht het epistel mee

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 258