93 wat je zegt. Maak het mij toch niet zoo moeilijk, mijn eer staat op het spel. Ik kan het niet doen. Heb mededoogen met mij." Maar Hermine bleef onver biddelijk zij wilde hem doen toegeven't mocht kosten, wat het wilde. «René, je weet het, mijn liefde ofZij voltooide haar zin niet, toen zij hem daar zag zittenmet de ellebogen op de knieën het hoofd in de handen, als het beeld der wanhoop. Medelijden en genegenheid worstelden in haar hart tegen den wil haar zin door te drijven. De duivelin der heerschzucht behield de overhand. »René, mijn jongen, duelleer niet." De huzaar gaf geen antwoord; eindelijk hief hij het hoofd op; zijn besluit was ge nomen. Hij zag zijn meisje met een langensmartelijken blik aan en zei: «Hermine, je doet mij den dood aan, maar mijne eer zal onbevlekt blijven." «Is dat je laatste woord, René?" «Mijn besluit is onwankelbaar," antwoordde hij treurig, maar vastberaden. Dan is alles uit tusschen ons." René stond op en wankelde naar de deur; daar draaide hij zich nog eens om. «Hermine, is 't heusch ernst." «Ja. Ik weet wat ik wil." De deur viel in 'tslot; Hermine was alleen. Op zijne kamers gekomen, schreef René, nog be dwelmd door hetgeen straks was voorgevallen, een afscheidsbrief aan zijn ouders, voor 'tgeval hij in 't duel mocht vallen en bleef verder den ganschen nacht half wezenloos voor 't geopende venster naar de lucht zitten staren. Toen Nesselrode en Austin hem den volgenden ochtend vroeg in een jachtwagentje kwamen afhalen om naar de gewezen plaats te gaan, waren beiden getroffen door René's uiterlijk. Die doffe oogen,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 261