94 die verwarde harendie door pijn verwrongen gelaats trekken maakten hem bijna onkenbaar. Nesselrode vroeg hem, of hij ook een of ander te bezorgen had, indien de zaak eens slecht eindigde, waarop René hem den brief aan zijne ouders ter hand stelde. Verwonderd, dat René hem niets voor zijn meisje gaf, zei NesselrodeMoet Hermine niets hebben René antwoordde niet, maar schudde treurig met het hoofd. De heeren gingen naar beneden en namen plaats in het wagentje dat in vlotten draf wegreed. Hoe meer het rijtuig het doel van den tocht naderde, des te bedaarder werd René en toen men de groeten met de tegenpartij gewisseld had, de plaatsen ingenomen en de pistolen geladen waren, zag hij er bijna kalm uit. René had het eerste schot en miste, rustig wachtte hij den kogel van zijn' tegenstander af. Deze brandde los; hij voelde een stekende pijn in den linkerarm, en toen de geneesheer hem onderzocht, bleek het, dat hij een schampschot in den linkerbovenarm had ge kregen. Dadelijk werd hij verbonden en de strijd werd voortgezet. Onze cavalerist vuurde weer, en toen het schot gevallen was, stortte Diepenheim achterover; zijn rechtersleutelbeen was verbrijzeld. De gewonde was bewusteloos; de twee doctoren brachten ten spoedigste een voorloopig verband aan en transporteerden hem vervolgens naar huis. Rij den terugkeer sprak René weinig en ook zijn secondanten waren vrij stil. Voor zijne woning ge komen, dankte hij beide heeren met enkele woorden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1891 | | pagina 262