J CXXXIX den 3den Januari op het gewone uur en 't duurde niet lang, of ieder was weer in de gewone Academiesleur. Verheugd begroetten wij dan ook het lumineus idee om eens wat leven in de brouwerij te brengen door 't geven van een Assauten weldra waren de muren der amusementszaal veranderd in één groot reclamebord. Minstens een week lang heerschte ditmaal een ongewone gezellige deining op de Academie, ten gevolge van de ver- en herkiezingen, doch eindelijk kreeg een der partijen de overhand en werd een definitieve uitslag der stemmingen bekend. Meyners werd president der verkozen commissie; de overige leden waren Vis, Collard, Backer, Tergast, Van der Heyden en Lamberts. Vóór echter het Assaut de stad Breda een feestdag moest verschaffen, zou nog een onderling schermconcours op de Academie gehouden worden. Weldra waren dan ook alle beschikbare krachten van 't Korps in drukke training. Den lOden Februari was de eerste avond van het concours, dat eenige dagen aanhield. De Jury bestond uit Van Eeten als president en Meyners, Ten Seldam, Tergast, Hocke en Lamberts, benevens de Sergeant- Schermonderwijzer Hermans als leden. Menig interes sant partijtje kregen de talrijke belangstellenden er te zienterwijl enkele eereleden der Vereeniging eenige avonden door hunne tegenwoordigheid den noodigen luister bijzetten. De uitslag was dat Van Eeten den Korpsprijs behaalde met Lamberts als tweede; van de instructeurs kreeg Van den Heuvel den algemeenen prijs, benevens dien op degen, terwijl Hocke den instructeurs-prijs op sabel en op geweer veroverde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 145