j CXL Verder behaalden prijzen: op sabel, Van der Vliet voor het 3de en ddeDijkstra en Van Steyn van Hensbroek voor het 2de en G. L. J. Holle en Bouman voor 't eerste verblijfjaar; op degen, in dezelfde volgorde, de Gruyter en Rozendaal; Van Heemstra en Feikema; Breton de Nys en Van Ham. Kort na den afloop van het concours begonnen voor de medewerkers van het Assaut de gezellige Woensdag middagen tot 't houden van repetities bestemdaan te brekenen die gezelligheid steeg weldra ten top in den Donderdag en Vrijdag in Corcordia, welke avonden de onmiddellijke nabijheid van den grooten dag aan kondigden. Zeven Maart was het, dat deze merk waardige dag boven de stad Breda opging, en dat Nu ja, ieder weet wat het zeggen wil, de duur van een geheelen dag, die in den avond pas iets belooft, en »toch al dien nutteloozen tijd van ochtend en middag maar niet wil achterhoudenmaar uitteltminuut voor minuutseconde voor seconde. De avond vond de zaal van Concordia schitterend gedecoreerd en zij bood een gezellig aanzienvooral nadat zij eenmaal gestoffeerd was door de vele lichte toiletjes, die prettig afstaken tusschen het deftig donker der talrijke uniformen, zoo talrijk, dat zij wellicht in staat zouden geweest zijn een echten Haagschen ras- postieker naar bed te jagen van louter wanhoop. Wat wij te zien kregen was, zooals het Cadettenkorps dat geeft. (Wij drukken dit zóó uit, met een tweeledig doelten eerste omdat wij vindendat in dit gezegde alle lof ligt opgeslotendie wij het Assaut kunnen brengenen ten tweedeopdat lezersniet-cadetten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 146