CXLI ons niet zullen kunnen beschuldigen van zoo pedant te zijn ons eigen feest te willen ophemelen want voor hendie zoo oordeelenzegt onze aanduiding niets.) Gedurende het bal echter bleek weer ten duidelijkste de weinig practische zin van Moeder Natuur. Nu het eenmaal gewoonte geworden is, er in Breda een dans zaal op na te houden, die minstens viermaal te klein is om 't aantal danslustigen te bevattenmoest zij de tcenenals hinderlijke bestanddeelen aan 't lichaam der menschelijke bevolking dier stad maar voortaan achter wege laten. In de leer van Darwin meenen wij wel iets te vindendat hoop geeft voor de toekomstdoch wij vreezen dat noch de stad Breda, noch de Cadetten- Assauts deze verbetering zullen beleven. Dit klein inconvenient echter daargelatengelooven wij dat het feest volkomen slaagde. Wij zullen nu een heel stuk van het jaar moeten overslaan daar wij van die dagen weinig meer zouden kunnen zeggendanOm zes uur stonden wij op, dronken koffie, gingen naar de eigen oefening, ontbe ten gingende rest zullen wij den lezer sparen wij waren pas tot 's morgens acht uur. Den 26sten Maart ging een gedeelte van het Cadet- tenkorps met Paaschverlofna eerst dien dag nog vier uur van de wetenschap te hebben genoten, 's Avonds den 31 sten kwamen wij terug. Weldra braken nu eenigszins interessanter dagen aan. Natuurlijk doelen wij daar nog niet mee op de examensmaar de publiekmaker verkondigde al eenigen tijd een aanstaand concours der Cadetten Cricket en Voetbal Vereeniging «Volharding". Dat was een nieuwtje

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 147