CXLI1I gaven het terrein een gezelliger aanzien dan het tot nog toe op een der wedstrijd-dagen gehad had. Jammer was het echter, dat de totalisator van het vorige jaar, waar menigeen zijn goede sigaren gewaagd had om er whokkies" voor terug te winnen, ditmaal ontbrak. Het eerste nummer ging over korte baan (150 M.). De Rotte en Van Maanen behaalden de beide prijzen. Daarna kwam het kampioenschap van de K. M. A. op 1000 M. aan de beurt. De prijs, een kunstvoorwerp, dat tweemaal door denzelfden persoon gewonnen moest worden, droeg reeds van 't vorige jaar den naam ingegraveerd van Hioolen, die echter ditmaal als lid der Jury was uitgesloten van mededinging, maar toch zou meeloopen ter opluistering. Van Aken wTerd winnaar, Hioolen passeerde het eerst den eindstreep. Onmiddellijk na afloop volgde de prijsuitdeeling in 't kegelhuisjewaarbij menig hartig woordje gesproken werden weldra behoorden ook deze gebeurtenissen tot het verleden. Vóór nu nog de tijd van hooge ernst, de examen tijd begonzou de Academie nog een verandering ondergaan. De Eerste Oflicier, Luitenant-Kolonel Krantz, zou deze inrichting verlaten, en den lsten Mei vervangen worden door den Overste Moorrees. Den 2den Mei paradeerden wij voor die gelegenheid op het veld achter de Kloosterkazerne, nadat den 30sten April de vertrekkendedie zoolang aan deze inrichting verbonden was geweest, door de Cadetten- muziek naar het station uitgeleide was gedaan. Den '13den Mei namen de examens van 't 4de jaar een aanvang, terwijl die voor het 3de jaar op den 18den van die maand begonnen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 149