CXLV doen voor de waterballets bij Carré, althans wat de hoeveelheid water betrof. Elf Juli ging het Oldenbroeksche gedeelte met verlof, en dan kwam 15 Juli, de dag der dagen.Wij zijn nu weer genoodzaakt den draad der geschiedenis los te latenwant wilden wij ieder Cadet volgen gedurende de zeven wekendie nu komenzij zouden met hun driehonderd negen-en-dertigen stof geven voor driehon derd negen-en-dertig boeken en ach, boeken komen er dagelijks al zooveel uit. Een-en-dertig AugustusKoningins-verjaardag, ver- eenigde de ongelukkigsten der stervelingende met herexamen gestrafte cadetten, weer binnen het; weidsch Breda. De slachtingdie onder hen werd aangericht was heviger dan ooit. en velen der onzen stonden bij hun terugkomst op 4 September vreemd te kijken bij 't hooren van zooveel asymptoten. De dagendie nu volgdenliggen ieder nog frisch in het geheugen. De verkiezingen voor Sociëteit en Assaut-commissie hielden een 14 dagen het leven wat aan den gangdoch nadat een poosje later monsieur David was opgetreden en weer vertrokkenscheen het jaar verder kalm ten einde te zullen loopen. De maand October had echter geheel andere plannen. Negen October werd bekend, dat de Gouverneur Commandant van de 3de Divisie zou wordenen groot was bij ons de spanning, wie zijn opvolger zou zijn. Doch zelfs met deze belangrijke gebeurtenis was de maand October nog niet tevredenden 20sten be gonnen de Algemeene Vergaderingen epidemisch te worden, en het Assaut: »Es hat nicht sollen sein". B*©- r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 151