f 21 niet ver en bovendien verliefde rnenschen wandelen graag. Langzaam stapte hij voort langs het zonnige kanaal, nu eens met opgericht hoofd, dan weer met neergeslagen blikken, in diep gepeins verzonken. Op eenigen afstand voor hem verhief zich het trotsche badhuis, met zijn blinkend koepeldak en bontgekleurde vlaggen, scherp afstekend tegen den onbewolkten hemel. Als een onbestemd gedruisch drong het eeuwige ge murmel der zee tot hem door. De eenzaamheid der hem omringende natuur bracht hem geleidelijk in eene sentimenteele stemming, en terwijl hij met zijn' wan delstok in de verdorde grashalmen maaide, was zijn brein vervuld van verliefde gedachten. Lonnielieve Lonnie!" zuchtte hij. Als een reeks van schilderijen kwamen hem alle oogenblikken voor den geest, waarin hij zich in haar gezelschap had mogen bevinden. Hij zag haar voor zich, lachend, hem vriendelijk aanziende met hare bruine kijkers, luisterende naar een of ander verhaal uit het Academieleven En zij? Beantwoordde zij zijne genegenheid? 01 wist zij wel eens, dat zijn hart slechts voor haar klopte, dat zij het eenige bloempje was, dat bloeide op zijn' eentonigenrecht afgebakenden levensweg? Daaromtrent verkeerde hij altijd nog in eene bange onzekerheid. Maar daaraan zou weldra een einde komen als hij maar durfde! En de lieflijke beelden uit het verleden maakten plaats voor een visioen, nog veel schooner, nog meer betooverend. Hij zag Lonniebekoorlijk verlegenaan hare voeten lag iemand neergeknield, bezig met eene

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 175