f -j 35 met een «masker af" of iets dergelijks voor den dag te komendat meer effect maakt dan het uitgezochtste bon-mot. De kracht ligt zeker evenals met alle zaken op tactisch gebied in de keuze van het juiste oogenblik. Naarmate het later werd, nam het gesprek in los heid toe. Van Mohren stond op en hield eene indruk wekkende speech, om den gastheer namens allen dank te zeggen voor de hartelijke ontvangst en hem in zijn nieuwe loophaan alle heil toe te wenschen. Hoewel het hun allen speetzulk een beminden kameraad van de Academie te zien vertrekkendeed het hun toch goed, te zien, dat hij zijn ideaal bereikt, zijne droomen verwezenlijkt zag. Hij zeide nog meer, te veel om te vermeldenniet welsprekendmaar welgemeend en hartelijk, zoo hartelijk, dat toen hij zijne rede besloot, een donderend hoerah de kamer deed daveren en de juffrouw van beneden haar eega aanspoorde om eens even naar boven te gaanom de feestvreugde wat te doen bedaren. Maar het kwam zoover niet, zelfs niet toen de Zwarte met eenige sporen van aandoening bedankte en het tergende hoerah nog harder in de ooren der bezorgde hospita drong. Langzamerhand kreeg het gesprek nu een geheel ander karakter. Meer en meer kwam het voor, dat twee sprekers terzelfder tijd het woord voerdenzonder dat dit het auditorium scheen te hinderen. De tem peratuur werd onuitstaanbaar, vensters werden open gesmeten, de tabaksrook belette bijna zijn overbuurman te zien. En toen ten slotte de wijn op was en men de grog begon aan te sprekenkwam er eene senti-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 189