<8 36 menteele stemming in het gezelschap en kwam men met hartsgeheimen voor den dag. A. beweerde, dol verliefd te zijn op een meisje, dat hij een paar dagen geleden, de Hemel weet waar, gezien had en dat hem had aangekeken met een paar oogen neen maar weetje om te stelen. B. riep, dat alles maar gekheid was en dat hij liever dit en dat deed, voor hij zich zulk een blok aan 't been bondof ze moest schatrijk zijn. Kortom, ieder trachtte op zijne manier interessant te zijn en een rol te spelen. Men was het over 't algemeen niet eens en het geschreeuw begon van voren af aan. Twee personen hielden zich vrij kalm. Dit waren de gastheer, die de honneurs naar behooren bleef waarnemenen Halmdie zich in geen debat mengde omdat hij van die dingen geen verstand had, maar zijn troost zocht in de geestrijke dranken, die de Zwarte hem met kwistige hand inschonk. Na eenigen tijd zat onze Petrus dan ook met een glimmend voor hoofd en starende oogen in zijn stoel, terwijl de anderen elkander aanstieten en toefluisterden dat Halm «hem om kreeg." Daar stond een van de aanwezigen op en vloog naar de piano. Een welbekend wijsje werd aange heven. Nieuwe toasten, telkens opnieuw gevulde glazenEen dronk op de lieve Haagsche meisjes lang zullen ze levenEn door een nevel van rook werd Van Mohren Halm gewaar, die de algemeene geestdrift volstrekt niet scheen te deelenmaar met een benauwd gezicht op de klok zag. Tusschen Jan en Halm had altijd eene gespannen verhouding bestaan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 190