u schuld, en genoot een oogenblik volop zijn triomf. Maar slechts een oogenblik, want plotseling stond het meisje op, barstte in tranen uit en verliet snikkende het vertrek. Vrouwentranen missen zelden hare uit werking, zelfs op een vertoornd broederhart. Jan stond een oogenblik verbluft te kijken, stiet een soort van verwensching uit, en vloog zijn zuster achterna. «Lonnie!" klonk het door de gang. Geen antwoord volgde. Jan ging de trap op, naar de kamer zijner zuster, maar vond de deur gesloten. Zachtjes klopte hij aan. Niemand opende, slechts een zacht gesnik drong in zijne ooren. Zuchtend ging hij naar beneden. Die meisjes, die meisjes! En daarbinnen in het anders zoo gezellige kamertje, was Lonnie op een sofa neergezonkenen bittere tranen ontvloeiden hare oogen. Dat was nu het loon voor hare verrassing. Waarom was ze ook zoo on voorzichtig geweest, waarom had ze op zulk eene wijze reden tot opspraak gegevenwaarom vertrouwd op de beloften van iemand, dien ze wel heel graag had mogen lijdenmaar die toch zeker in den grond niet beter was dan zijne kameraden. Hoezeer had ze niet gelijk gehad, toen'ze Willein's herhaald verzoek had afgeslagen, bevreesd als ze was voor onbescheiden heid van zijn kant. Maar zoo iets had ze toch niet behoeven te verwachtendat Willem haar portret dadelijk aan een vreemde zou schenkenen op zulk eene lafhartige manier te pralen Dat was valsch, dat was laaghartig gehandeld. Wat stond haar nu te doen Naar Jan te gaan en hem de toedracht der zaak te vertellen? Keste was zijn

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 198