j 52 echter met veel langzamer schreden dan zooeven Van Mohren's woning. Eindelijk kreeg hij zijn huis in het gezicht. Hij sloeg het oplettend gadeen vroeg zich onwillekeurig af, welk venster wel tot het vertrek zou behooren, waar het drama zou worden afgespeeld. Plotseling zag hij de voordeur opengaan, en eene jonge dame verliet het huis. Hij had het noodlottige portret te goed aangezienom het origineel niet onmiddellijk te herkennen. Het was Lonnie Van Mohren. Zij kwam hem te gemoet. Halm plaatste zich zoo, dat ze hem voorbij moest gaan, zonder dat hij in 't oog viel. Zijn hoofd duizelde de gedachte kwam bij hem op, haar aan te spreken en alles te zeggen; doch hij durfde niet. Zij was voorbijzonder dat hij het wist. Zonder een recht begrip te hebben van hetgeen hij deed, volgde hij haar. Zij liep zooals gezegd is met een vluggen tred. Halm volgde als soutien, den voorgeschreven afstand bewarende, langzamerhand het besluit vattende om zoodra de kans zich voordeed op haar af te stevenen. Maar deze gelegenheid liet zich lang wachten misschien niet tot spijt van Halm, die zijn hart voelde kloppen. Want Lonnie ging de stad in, steeds achtervolgd door haar ongevraagden geleider, die zich door niets liet afschrikkenmaar halt maakte als zij stilstond, zijn gang naar den haren regelende. Zij bleef voor een huis staan en schelde aan Halm stond pal. Zij ging naar binnen Halm wachtte wachtte een kwartier, een eindeloos half uur, drie

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 206