63 veredelde hij haar zucht naar iets avontuurlijks in zijn gedachte tot belangstelling, misschien tot meer nog. Doch de twijfel bleef bestaan. «Later," sprak hij zacht, «later misschien.En hij schudde droevig het hoofd en wilde heengaan, in die oneindige behoefte om alleen te wezen met zijn leed en stom te treuren zonder tranen. «Neen, neen!" en Célia greep hem bij den arm, «ge zult sprekenik stel belang in u." Bij deze laatste woorden zag Giotti haar strak aan het was of er meer dan belangstelling alléén in die blikken lag. Hoe lang was het geledendat men hem zóó had aangeziendat een paar oogeneven vrien delijk als deze, liefdevol op hem gerust hadden! Zijn hart vloeide op eenmaal over, zijn gemoed schoot vol, en al het lijdenhet lang gedragen en verkropte lijdenal die overvloed van gesmoorde smart welde hem naar de lippen en hij sprak. Hij sprak, als moest die bittere woordenvloed zijn boezem verlichten en er een oogenblik vrede aan schenken. De zinnen kwamen afgebroken en dof van zijn lippen, als sprak hij bij zichzelf, als herhaalde hij voor de duizendste maal die geschiedenis van ellende bij zichzelf. »'t Beteekent weinig, 't gebeurt dagelijks om ons heeneen gebroken hart wat tellen wij het hoeveel leed heeft niet zijn oorsprong in vernietigde liefde? 'tls een oude geschiedenis: ik hield van Mariuccia, ik hield werkelijk van haar en ook zij hechtte zich met al haar toewijding aan mij. Ons geluk was niet onverdeeld; maar door onze liefde trachtten we ons in een ijzeren pantser te hullen, dat alle aanvallen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 217