t 75 Toen rukte hij zich met mannenmoed los uit de betoovering. Den volgenden morgen kwam er weer bezoek, doch nu verkreeg Roberts betere resultaten. Een slip van een mansjas werd even in den spiegel zichtbaar. Roberts' oogenblikkelijk gevoel logenstrafte zijn woorden van den vorigen dag: zijn gelaat betrok even. Doch dit duurde maar kort. Hij bleef zijn beginsel getrouw. »Zoo, zoo!" lachte hij, «zit het hem daar! Nu weet ik wel, wie dien brief geschreven heeft. Jong- mensch, pas op, straks komt Mama thuis!" Voortdurend bleef hij bij zichzelf doorredeneeren trotschdat hij de gebeurtenissen zoo met elkaar in verband had gebracht. Doch tot zijn spijt gebeurden er geen gewichtige dingen meer; de geheimzinnige bezoeker kwam van tijd tot tijd wel eens, maar daar bleef het bij. Maar weldra had Marie want Roberts noemde haar nooit anders lange, ernstige gesprekken met haar moeder, en soms waren er zelfs tranen te zien. Er werd dus vooruitgang merkbaar. De winter ging voorbij. Roberts had zichzelf ge durende dien tijd menigmaal in den spiegel bekeken en dan geknikt, alsof hij vond, dat de oude man er toch nog voordeelig uitzag. Daarna had hij naar het venster gezien maar de gedachte aan den jaspand maakte hem verontwaardigd op zichzelf, dat hij aan zulke dingen had kunnen denken. Niettemin hield hij den bezoeker met zekere angst valligheid in het oogen bloosde hij tot over de ooren toen zijn schoone buurvrouw hem eens, terwijl hij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 229