Ill installeerd. De drukte der eerste dagen nam zijn gedachten geheel in en de zomervacantiedie weldra aanbrak, had tengevolge, dat een nog grooter deel van den dag aan de studie gewijd werd. Op een warmen dag, toen hij met een boek voor het raam zat, ratelden op 'tkiezelzand plotseling de wielen van een licht rijtuigje, waar iemand uitsprong, in wien Richard onmiddellijk Frits herkende. Een oogenblik later vloog de kamerdeur open. «Wel, Rick, wat zegje van dien verraderlijken overval! Ik ben hier bij de familie Van de Wall ge logeerd op haar buiten Rustoord, en nam mij voor je te verrassen. En daar ben ik nu!" Veel werd er gesproken, en Frits had den mond vol over het heerlijke Rustoord, met de vele roman tische plekjes en heldere vijvers. Maar vooral aan de beide dochters des huizes wijdde hij een groot deel van zijn gesprek«Allerliefste meisjes, vooral de jongste, Ella, die nauwelijks achttien jaar is" en de jonge man kleurde tot over de ooren «de andere is wel wat stil en ernstig. Als jongen had ik beide wel gekend, maar in den loop der tijden uit het oog verloren. Je moet je bepaald door mij laten introdu- ceeren, het zijn zulke prettige, huiselijke menschen, en we hebben al veel over je gepraat, al ben je hun onbekend." Richard's gelaat betrok. «Ach, Frits!" antwoordde hij eenigszins ongeduldig, «ik vind 't heel vriendelijk van je, maar, toe, doe 't niet. Ik ben hier nu tevredenen De ontboezeming van Frits had de ontroeringendie juist

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 265