112 weer wat tot rust waren gekomen, opnieuw in hem wakker geschuden hij begreepdat hij op dit oogen- blik pal moest slaan. Als bij intuïtie gevoelde hij dat zijn kennismaking met die familie hem van het standpunt, zoo hoog in eigen oogen, zou doen neer storten en een onbestemde vrees vervulde hemdat zijn laatste sprankje vrede er door verstoord zou worden. Maar het verlangen aan de andere zijde om dien strijd te doorstaanen deels ook de dringende redeneeringen van Frits deden hem toegevenen spoedig daarop volgde hij zijn vriend naar Rustoord, waar hij zich weldra geheel thuis gevoelde en zijn gerustheid, tot zijn eigen verwondering, terugkeerde. Met zulk een vriendelijken drang noodigde men hem uit, te blijven dineerendat hij geen oogenblik er aan dacht te weigeren en weldra veel genegenheid voor zijn nieuwe kennissen opvatte. Had hij scherp gevoeld, dan zou juist al dit laatste hem gevaarlijk zijn toegeschenen. Dien avond was het hem zonderling te moede. Frits was terecht in extase geweest. Annade oudste der beide zusters, had een diepen indruk op Richard ge maakt, en gaf hem aanleiding tot ernstig nadenken. Het kwam hem voor, dat hij een vreemden droom gehad had. Nog zag hij Anna voor zich, haar pein zende, bruine oogen en den zwaarmoedigen glimlach om de lippen. Het was of hij haar lang gekend had, of er iets bestond, dat hen onweerstaanbaar te zamen bracht. Haar geheele wezen had hem aangetrokken, de bezadigdheid en zaakkenniswaarmee zij over allerlei onderwerpen wist te praten, de groote, huiselijke

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 266