t J 113 bedrevenheid, die zij aan den dag legde, de eenvoud in woord en gebaar. Wat moest hij uit dit alles besluiten? Hij kon geen bepaalden naam aan die ge waarwordingen gevenwelke zich na elk bezoek her haalden. Er vormde zich een mengsel van tegenstrijdige aandoeningen: een gevoel van zonnige lente, door Anna's beeld te voorschijn geroepen, en tevens zekere onrust en ontevredenheid, dat hij niet scherp bepalen kon, wat hem vervulde, en dat zijn krachtige wil hier niet sterk genoeg bleek om te zegevieren. De dagen gingen voorbijen Richard bleef voortgaan zijn eigen gemoedstoestand te analyseeren en dien, zooals hij in dergelijke gevallen te werk ging, als een vraagstuk te beschouwenzonder dat hij tot een bevredigende oplossing kwam. Vele uren bracht hij op Rustoord door, en werd er langzamerhand, evenals Frits, be schouwd als een huisgenootdie in- en uitloopen kon wanneer hij wilde. En steeds wekte Anna's tegen woordigheid dezelfde gewaarwordingen in hem op zonder dat hij tot een beslissing komen kon. Onweer staanbare machten trokken hem naar Rustoord, en toch maakte elk bezoek hem zwaarmoediger, tot de schaduw bijna niet van zijn gelaat week. Eenzaam zat Anna voor het open venster. De maan stond hoog aan den hemelgeen geluid brak de nachte lijke stilte, doch de slaap look nog de oogen niet der schoone droomster, die peinzend voor zich uit staarde. «Valt nu de strijd reeds zoo hard!" sprak zij tot zichzelf. «Regionen nu zulke zware beproevingen al! IV. 8

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 267