f -j 129 op het voorhoofd terecht, en begon zich toen zuchtend verder aan te kleeden het was zoo drukkend warm, en de geur der witte seringen zweefde bedwelmend in het vertrek. Florence liet de gordijnen neer, verzette een paar ornamenten op de piano die naar haar kamer verplaatst was, omdat Emilie niet speelde, en mevrouw het gerammel in de zitkamer niet velen kon en blies hier en daar het stof van een vaasje, een portret; daarna ging ze heen. Zij opende even de deur van de tuinkamer, en riep om den hoek: «Ik ga naar de stad, moeder, tot van middag!" Toen belde ze aan bij de buren Villa Johanna en vroeg of juffrouw Francoise thuis was; deze verscheen, vroolijk lachend ze wilde ook juist naar de stad gaan even haar hoed opzetten en klaar was ze. Wat een warmte! Ze zouden maar rijden, en weldra voerde een open tramdie juist klaar stond haar beiden naar de stad. Florence sprak niet veel onderweg, en keek naar de voorbijgangers, de huizen Voor een der villa's stond een jongmensch, die, langzaam aan zijn bruine snor draaiend, naar de voorbijgangers tuurde. Toen de tram langs reedboog hij zich licht vooroverkeek scherp toe, en groette toen levendig met den stroohoed. Florence bloosde even en knikte vroolijk lachend; de herinneringen aan den pic-nic van de vorige week kwamen weer bij haar op die Max was toch een opgewekte, aardige jongen, en ze dacht er over, dat ze in lang geen visite bij de ten Hagen's gemaakt had 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 283