141 zonder dat iemand het wist natuurlijk het was zoo toevallig aangekomen; hij had haar een muziek stukje beloofd, dat ze te zamen gezongen hadden, en ze had hem na de zending per brief bedankt, waarbij ze niet kon nalaten te doen doorschemeren, dat hij nog wel eens iets van zich mocht laten hooren. En hij maakte daar een discreet gebruik van, en ieder lettertje van hem deed haar beven van vreugde. Zoo hadden ze elkaar voortdurend iets te schrijven. Ook hadden zij het vaak over de examens van Max want zijn vader, die hem gaarne als opvolger zou willen zien in zijn ijzergieterijdie steeds van vader op zoon was overgegaan wildedat hij deze taak niet aanvaardde zonder degelijke kennis, en liet hem in verschillende vakken studeeren. Doch Max spande zich niet al te veel inhij was wat lui uit gevallen en lag liever droomend in de zon te staren of maakte muziek, of las en zelfs Florence's aan sporingen hadden niet veel invloed hierop. Maar dat zou wel veranderenzoo mijmerde Florence voort, en zoo dwaalden haar gedachten af, waarmee zij die ook wilde bezighouden. En als zij dan uit haar droomerijen werd wakker geschud, kwamen weer de regels uit Lassen's lied bij haar op: »Im Herzen will ich's tragen, will stumm sein wie das Grab," en: ja, zoo zal het ook wel met mij moeten gaan, onverhoord, onvoldaan. Francoise was bij haar komen logeerenen deze had alles in het werk gesteld om die sinistere buien te verdrijven. «Hoor eens", sprak ze dan, »je bent nog jong, en het gaat niet aan, dat je jezelf ziek

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 295