442 maaktdoor voortdurend aan al die sombere dingen te denken. Je bent op een leeftijd, waarin je vol hoop voor de toekomst zijn moest, en als je die nu al laat varen waar moet je dan later steun vinden Florence beproefde zich goed te houdenen dit ging haar dan ook voor eenigen tijd wèl af; van nature was zij niet pessimistisch, maar een zekere moedeloos heid een steeds terugkeerende besluiteloosheidkon haar soms hevig aangrijpen. Onder Francoise's opwek- kenden invloed vond ze spoedig haar oude levendigheid terug, al bleven de bezoeken van Werner haar steeds een pijniging. Deze maakte haar in het oogloopend 't hof, zocht steeds haar nabijheid, en verveelde haar door zijn nietszeggende complimentenzijn haperend discours, zijn onbeduidendheid. Soms, als ze zich wèl gevoelde, vroeg Mevrouw Oudenberg hem mee naar de opera of de comedie, en voor Florence was dan al het genot van zulk een avond voorbijze keek overschillig voor zich uiten antwoordde nauwelijks op de holle gezegden van Werner, die al zijn best deed om haar aangenaam te zijn. Florence's nonchalante handelwijs hinderde haar moeder, die werkelijk de plannen koesterde, waarvoor Francoise en haar vriendin gevreesd hadden maar haar dochter er over spreken, dorst ze nog niet; ze vreesde een uitbarsting, ongenoegen en daarom wachtte ze, flauwhartig in haar egoïsme. De winter ging vlugger voorbijdan Florence gedacht had. Eerst, toen ze pas uit Gelderland terug was, vreesde ze, dat die lange, koude maanden nooit zouden omkruipen; maar toen ze weer wat gewend

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 296